Aksesuarai

Netipinis požiūris į grožį juvelyrikoje: bendras D. Efect ir S. Samojauskaitės darbas

By  | 
egle-ir-simona_1

Eglė ir Simona

Netobulumo grožis – puikiai žinomas ir tarptautinėje žiniasklaidoje nuskambėjęs mados ženklo D.EFECT devizas. Prasidėjęs nuo netradicinių eksperimentų su audiniu, šį sezoną mados namų tikslas kurti kitokį grožį persikelia į naują plotmę – buvo pristatyta pirmoji batų linija, o dabar – ir juvelyrika. Tiesa, ne be išskirtinės pagalbos, mat D.EFECT vardu papuošalų kolekciją sukūrė jaunosios kartos lietuvių juvelyrė Simona Samojauskaitė.

Pasak D.EFECT įkūrėjos ir dizainerės Eglės Onos Žiemytės, S. Samojauskaitė bendram projektui pasirinkta ne tik dėl savo minimalistinės stilistikos. „Bendriems projektams įprasta kviesti menininkus, turinčius artimą estetiką ir panašų požiūrį į dizainą. Simona yra šiek tiek daugiau – nors mūsų skoniai ir sutampa, ji pasižymi ypatingu universalumu, modernumu, jos darbai turi itin įdomių detalių“, – pasakojo kūrėja.

Pasak S. Samojauskaitės, įsijausti į D.EFECT ženklo viziją buvo neįprasta patirtis – nuolatiniai susitikimai su E.O. Žiemyte leido išgryninti drąsesnes idėjas ir paskatino išeiti iš savo komforto zonos. Tai vienas pirmųjų kūrėjos bandymų vietoje asketiško minimalizmo pasirinkti drąsesnius, labiau matomus sprendimus, o suteikta laisvė leido juos tinkamai perteikti. „Mano asmeninės kolekcijos yra ganėtinai smulkios, mažos, minimalistinės, – teigė juvelyrė, – tačiau kadangi bendradarbiavau su mados ženklu, norėjau, kad ši kolekcija būtų labiau matoma. Ji gan drąsi, gal net šiek tiek per drąsi mano vardui.“

Daugelis mados ženklų kurdami aksesuarus nenaudoja tauriųjų metalų, tačiau šiai riboto leidimo kolekcijai buvo pasirinktas Ag925 tipo sidabras, jos modeliai – subtilūs, modernūs ir įkvėpti D.EFECT rudens-žiemos sezono drabužių stilistikos. Išskirtinis gaminių bruožas – dažnas kūrinys pabaigiamas netradiciškai, tarsi griežtai nukertamas, mat taip sukuriamas defekto efektas. Tiesa, sukuriama nedidelė paslaptis – papuošalus įsigijusios moterys ir ateityje gali tikėtis netikėtų D.EFECT pasiūlymų ar kvietimų.

Įvaizdinėje fotosesijoje papuošalus pristato tarptautinio pripažinimo sulaukęs lietuvių modelis Giedrė Kiaulėnaitė, papuošalus jau nuo kitos savaitės bus galima įsigyti D.EFECT internetinėje parduotuvėje adresu www.defectonline.com.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.