Drabužiai

Skirtingų šalių talentai susivienijo dideliam ir gražiam tikslui

By  | 

Nors Lietuva ir maža šalis, galime pasidžiaugti vis augančių užsieniečių susidomėjimu mūsų kraštu bei svarbiais kultūrinais mainais. Vieni tokių – neseniai sostinės Vaidilos teatre vykęs iškilmingas Indijos 70-ųjų Nepriklausomybės metinių minėjimo šventinis vakaras, į kurį buvo pakviesti ir ministrai, diplomatai, Lietuvos bei Indijos verslo elitas. Pagrindiniu vakaro akcentu tapo Indijos dizainerių duetas „Shantanu & Nikhil“, pristatęs savo naujausią aukštosios mados kolekciją ,,The Regiment’’ (liet. ,,Rėžimas’’). Apie įspūdingos kolekcijos pristatymo užkulisius pasakoja modelius podiumui ruošę salono ,,Greenas’’ meistrai.

Pasaulyje jau tapo įprasta, kad mados rinkai atskirai ruošiami stilistai, kurie vėliau dirba tik aukštosios mados kolekcijų pristatymo užkulisiuose, kuria įvaizdžius, diktuoja grožio tendencijas. ,,Lietuvoje mados rinka nėra didelė, tad kirpėjai, vizažistai, stilistai turi būti universalūs – gebėti dirbti ne tik su individualiu klientu, bet ir komandoje su kitais profesionalais siekiant bendro tikslo’’, – teigia ilgametę patirtį tarptautinėje mados industrijoje turinti stilistė, salono ,,Greenas’’ bendrasavininkė Vika Parutytė.

Kaip prisimena salono įkūrėjos, modelius įvairių kolekcijų pristatymams Lietuvoje pradėjo ruošti prieš septynerius metus. Iš pradžių sekė modelių paruošimas nedideliems kolekcijų pristatymams, kur įvaizdžius kurti reikėjo keletui modelių. Pastaruosius dvejus metus komanda dirbo Lietuvos vyrų mados savaitės renginiuose, o dabar prisidėjo prie Indijos aukštosios mados dueto ,,Shantanu & Nikhil’’ kolekcijos ,,The Regiment’’ pristatymo Vilniuje, kurį inicijavo Indijos verslininkas Utsava Kasera.

Kolekcija „The Regiment“ atiduoda duoklę Indijos šalies gynėjams, tad modelių dizainui įkvėpimo sėmėsi iš Indijos karinių oro pajėgų, karinio jūrų laivyno ir armijos uniformų. Jos ne tik spinduliuoja heroizmą, bet ir reprezentuoja pagrindines vertybes, būdingas Indijos ginkluotoms pajėgoms, tai – disciplina, pasididžiavimas tarnyste šaliai bei bendrumo jausmas.

Visus kolekcijos 37 modelius ruošė 10 skirtingos kvalifikacijos meistrų komanda, modelių įvaizdžiai iš anksto buvo suderinti su pačiais dizaineriais. Pasitelkdamos patirtį iš ankstesnių mados renginių, stilistės iš anksto paruošė vizualią medžiagą ir reikalingą kiekį instrumentų, priemonių įvaizdžiams sukurti. ,,Džiaugiuosi, kad teko dirbti su profesionalais, kurie nesiginčydami vykdė jiems pavestas užduotis, tai suteikė galimybę prie komandos prijungti net ir mažesnę patirtį turinčius meistrus. Išankstinio pasiruošimo bei organizuotumo dėka neišgyvenome jokių ,,paskutinės minutės’’ stresų, iš vėžių meistrų neišvedė net ir keletas ,,force majeure’’, be kurių neapseina nė vienas didelis renginys’’, – įspūdžiais dalijasi Vika Parutytė.

,,Tokių kolekcijų pristatymai Lietuvoje mūsų mados industriją pakelia į kiek aukštesnį lygį. Turime daug perspektyvių modelių, talentingų stilistų, tad džiugu, kad galime drąsiai konkuruoti su pasaulinio lygio profesionalais sukurdami ne prastesnį rezultatą, kurio įvertinimas – ne tik puikiai pavykę kultūriniai mainai, bet ir pasaulinės žiniasklaidos dėmesys mūsų šaliai’’, – po renginio pasakojo su šiuo dideliu ,,Vilnius Lifestyle’’ prodiusuotu projektu dirbusi Gerda Štelemėkaitė.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.