Lietuvos kūrėjai

Pokalbiai – “Tanchel” įkūrėja Beata

By  | 

tanchel beataTANCHEL apyrankės bei mintis pakalbinti jų kūrėją Beatą, jau seniai spirgėjo mūsų galvoje. Buvo be galo įdomu sužinoti, kaip gimsta idėjos naujoms, spalvingoms, šiuolaikiškoms apyrankėms, kokia yra kūrybinės virtuvės tėkmė, su kokiais iššūkiais susiduria jaunieji verslininkai Lietuvoje ir pan. Beata į šiuos bei kitus klausimus atsakė su kaupu, tik dar kartą įrodydama seną tiesą – Lietuvoje netrūksta talentingų, ryžtingų bei drąsių kūrėjų. Kviečiame ir jus susipažinti su Beata bei TANCHEL ženklu ir jo istorija. Malonaus skaitymo!

 • Beata, papasakokite mums šiek tiek, kaip gimė TANCHEL idėja bei ką reiškia šis pavadinimas?

Nuo pauglystės domėjausi mada. Būdama penkiolikos, kūriau sau ir draugėms įvairius drabužius. Jie yra išsaugoti net iki šios dienos, kaip prisiminimas apie mano pirmuosius žingsnius. Dažniausiai vakarus leisdavau piešdama, braižydama, karpydama senas sukneles ar prie siuvimo mašinos.

Pati idėja, sukurti produktą, negimė per vieną naktį. Daugelį metų dirbau mados versle, tačiau visuomet žinojau, kad ateis ta diena, kada išleisiu į pasaulį savo kūrinius. Puikiai supratau, kad turiu įgyti atitinkamos patirties, sukaupti žinių ir išsiaiškinti, kaip veikia mados verslo mechanizmas.

tanchel apyrankes

12 metų kantriai kaupiau žinias ir talpinau jas į “žinių lagaminą”. Prieš 5 metus, keliaudama po pasaulį, pradėjau brandinti prekinio ženklo idėją.

TANCHEL sieloje yra labai daug mano kelionių po pasaulį pėdsakų. Pats pavadinimas yra dviejų žodžių junginys: „tangan“ indoneziečių kalboje reiškia ranka, o žodis „sachel“ anglų kalboje – kietos konstrukcijos rankinė su daug skyrelių. Štai ir turime paslaptingą, prancūziškai skambantį naujadarą „TANCHEL“, kurio reikšmė-rankinė.

Laikas, praleistas Bali saloje (joje gyvenau virš metų), turėjo labai daug įtakos prekinio ženklo gimimui. Atsidėkodama šiai salai, gaminiams pavadinimus suteikiu pagal pasakiško grožio vietoves, kuriose teko lankytis:

Flores – Indonezijos salynas;

Meno – Gili salos šalia Balio;

Ayana – Bali kurortas;

Melia – Bali kurortas;

Semara – Bali kurortas;

Negara – Bali salos regionas.

 • Ar sunki buvo TANCHEL pradžia, su kokia aplinkinių nuomone jums teko susidurti bei kas teikė didžiausią stimulą judėti pirmyn?

Pradžia visuomet yra sunki, tačiau apie tai negalvoju. Juk gyvenu savo svajonėje! Sukurti kokybišką ir sėkmingą produktą – gan sunki užduotis. Labai svarbu yra rasti patikimą gamintoją, su kuriuo rasi bendrą kalbą. Šiuo metu ieškau gamintojų Ispanijoje ir Italijoje, nes tikiu, kad tik gilias tradicijas turintys meistrai gali išpildyti mano idėjas.

Suprantu, jog laukia ilgas kelias, tačiau tikėjimas, aistra ir mano ištikimų klienčių įvertinimas motyvuoja judėti į priekį. Esu dėkinga gyvenimui, nes mane supa žmonės, kurie visuomet palaiko ir palaikys. Tik jie geriausiai žino, kokio dydžio yra mano svajonė.

 • Kokioms moterims/merginoms yra skirtos TANCHEL apyrankės?

TANCHEL moteris yra stipri, smalsi, inteligentiška ir žavinga. Moteris, mylinti gyvenimą su visomis jo spalvomis.

Sidabrine

 • Atskleiskite mums šiek tiek paslapčių iš kūrybinės virtuvės: kokiais kriterijais vadovaujantis yra perkamos medžiagos, kur yra jų ieškoma, kaip yra gaminamos apyrankės ir kt. Kuri kūrybinio proceso dalis yra jūsų mylimiausia?

Medžiagos ir metalinės detalės keliauja iš Italijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Portugalijos. Lankausi kasmetinėse parodose, susipažįstu su naujausiomis technologijomis, užmezgu artimesnius ryšius su tiekėjais. Medžiagas renkuosi kokybiškiausiais ir tik iš patikimų partnerių.

Kartais tenka atrasti nepaprasto grožio ir išdirbimo odų, tačiau jomis pasigrožėjusi, turiu eiti toliau ir ieškoti tinkamos kainos ir kokybės santykio.

Dievinu visą kūrybinį procesą, neskirstyčiau jo į dalis, kurios yra mažiau ar daugiau mielos. Greičiausiai, galutinis rezultatas labiausiai ir džiugina J

Myliu ir gamybinį procesą, kadangi jo eigoje gimsta nauji produktai. Rankinių gamybai reikalinga nemaža žmonių komanda ir 9 skirtingi įrenginiai. Gamybos metu bei prie kiekvienos operacijos glaudžiai bendrauju su meistrais.

Priešingai nei rankinių gamyboje, apyrankėms gaminti yra naudojamas vienintelis įrankis – rankos.

Sukurti ir pagaminti naują produktą – nepakartojama patirtis, o dar geresnis jausmas yra pamatyti mieste einančią moterį su TANCHEL rankine ar apyranke.

 • Kas jums suteikia įkvėpimo bei kur ieškote naujų idėjų?

Didžiausias mano įkvėpimas yra kelionės, naujai pažinta kultūra ir sutikti žmonės. Dievinu bendrauti su tikrais savo srities specialistais. Jų energija ir aistra darbui būna begalinė. Žinoma ir internetas.

Semara_Klasikine_Juoda_Gyvate

 • Beata, kas jums šioje veikloje suteikia daugiausiai džiaugsmo?

Kūryba, gamyba, parodos ir bendravimas su klientėmis bei galutinis rezultatas.

 • Kokių spalvų, raštų apyrankės yra „must have“ artėjančiam vasaros sezonui?

Vasaros sezonui rekomenduojame “metalic” spalvų apyrankes. Jos puikiai dera prie bet kokios aprangos ir yra isškirtinės. Taip pat Porceliano Baltą, Pastelinę.

 • Beata, kaip manote, kokios TANCHEL savybės padėjo išsiskirti ir būti pastebėtam Lietuvos rinkoje?

Kokybiškas gaminio išpildymas, išskirtinumas ir didžiausias dėmesys klientui.

 • Papasakokite mums šiek tiek apie TANCHEL ateities planus?

Ateities planų daug ir jie siejami su užsienio rinka.

Šiuo metu didžiausia mano užduotis yra gamintojas. Tai branduolys, kurį turiu suformuoti. Tikiu, jog surasiu partnerius, itin vertinančius kokybę, į rankinių bei aksesuarų gamybą įdedančius meilę bei dalį savo geros energijos.

Praeityje teko lankytis Florencijoje esančiose gamyklose, kuriose gimsta YSL, Gucci, Alexander McQueen ir kt. prabangos prekinių ženklų rankinės bei avalynė. Sutikau tikrus meistrus. Tokie meistrai vieną dieną gamins ir TANCHEL rankines.

Esu pasišventusi savo tikslui ir nesvarbu, kiek tai pareikalaus iš manęs laiko ir jėgų.

 • Ką pasakytumėte merginoms, kurios norėtų pradėti savo verslą, tačiau bijo žengti pirmąjį žingsnį?

Ženkite, nebijokite.

Ačiū už pokalbį.

“Tanchel” gaminius galite apžiūrėti – www.tanchel.com

2 Comments

 1. Zivile

  vasario 17, 2017 at 2:41 pm

  Sveiki,domina apyrankes. Kur galėčiau pažiūrėti Vilniuje ir nupirkti?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.