Grožis

Veido odos priežiūra vasarą

By  | 

veido odos prieziura vasara

Vasaros laikotarpis mūsų odai – didelių išbandymų metas. Ir nors vasara ir yra linksmybių, gero oro bei atostogų laikotarpis, tačiau mūsų veido bei kūno oda susiduria su įvairiais sunkumais: sūrus jūros vanduo, saulės kaitra, nudegimai ir kita. Klausiame kosmetologės Vaivos Balandytės, kaip taisyklingai prižiūrėti odą vasaros metu, kokių procedūrų bei priemonių reikėtų nepamiršti, kaip elgtis nudegimo atveju.

  1. Vaiva, su kokiais iššūkiais susiduria mūsų veido oda šiltuoju metų laiku?

Pagrindinis iššūkis, savaime suprantama, yra padidėjusi oro temperatūra. Šis reiškinys gali sukelti įvairias odos reakcijas: odos riebumas, spuogai, odos sausumas, išsausėję odos plotai, dehidratacija. Taipogi, dar vienas svarbus iššūkis odai šiltuoju metų laiku – padidėjęs ultravioletinių spindulių kiekis. Nereikėtų pamiršti ir didesnio dulkių kiekio, purvo, sūraus jūros vandens bei oro kondicionierių daromos žalos mūsų odai.

  1. Kaip taisyklingai reikėtų prižiūrėti veido odą vasarą, kokių procedūrų reikėtų nepamiršti?

Visų pirma, svarbiausia yra išsirinkti būtent jūsų odai tinkamą veido prausiklį. Jei oda yra kankinama spuogų, labai svarbu gerai nuvalyti makiažą ir nuprausti odą tam, kad esant didesniam karščio sukeltam prakaitui nepradėtų kimštis poros. Tokiu atveju rekomenduoju prausiklius su glikolio ar salicilio rūgštimi. Jei oda yra jautri ar linkusi sausėti, reikėtų vengti kvapiklių ir dirgiklių. Tokiai odai prausti puikiai tinka pienelio konsistencijos priemonės.

Vasaros metu svarbu naudoti tonikus, kurie atgaivina odą po prausiklio. Ypač rekomenduoju tonikus, suteikiančius matinį efektą, tam, kad oda ilgesnį laiką išliktų matinė. Jei jaučiate, kad oda sudirgusi, naudokite odos jautrumą mažinančius serumus. Paskutinės priemonės, kurios įeina į būtinųjų vasaros priežiūros priemonių sąrašą – kremai veidui ir paakiams. Šios priemonės privalo turėti apsaugą nuo saulės. Visos išvardintos priemonės turi būti naudojamos ryte ir vakare. Vienintelė išimtis yra ta, kad vakare vietoj kremo veidui ir paakiams su apsauga nuo saulės, rekomenduoju naudoti hialiurono rūgšties serumą – oda išliks sudrėkinta, bet ne riebi.

Vasaros metu nepatartina pamiršti drėkinančių, raminančių bei gaivinančių procedūrų. Taip pat nereikia bijoti ir rūgštinių valymų. Jei pastebėjote, kad odoje atsirado pigmentinių dėmių, patartina iš karto pradėti pylingų su alpha – hydroxy rūgštimis (AHA) kursą. Jei nusprendėte atlikti veido procedūras su rūgštimis, reikėtų sustiprinti savo odos apsaugą nuo saulės, t.y. naudoti kremą su kuo didesniu SPF ir vengti tiesioginių saulės spindulių.

  1. Papasakokit šiek tiek apie veido kremus su SPF apsauga nuo saulės: ar juos reikia naudoti kiekvieną dieną, kokio dydžio SPF reikėtų rinktis?

Veido kremas, turintis SPF (sun protection factor) turi būti įtrauktas į kasdienę odos priežiūros rutiną visais metų laikais. Fotosenėjimas, sukeliamas saulės žalos, pasireiškia ankstyvomis raukšlėmis, nelygiu odos tonu bei pigmentinėmis dėmėmis. Siekiant išvengti šių reiškinių, būtina apsaugoti odą nuo saulės spindulių.

Norint sužinoti, kokį laiko tarpą galite būti saulėje nesukeldami odai žalos, reikia tą laiko tarpą, kurį galite būti saulėje iki oda parausta, padauginti iš SPF dydžio. Pavyzdžiui, jei laiko tarpas, iki kada oda parausta, yra 10 min., tai reikia jas dauginti iš savo naudojamo kremo SPF pvz. SPF 15, taigi, 10 min. x SPF 15 = 150 min. Tokį laiko tarpą galite būti rami, o po 150 min. reikės vėl teptis kremu. Į tai reiktų atsižvelgti renkantis veido kremą. Taip pat, svarbu žinoti, kad SPF turi būti tepamas prieš pat išėjimą į lauką, kitaip trumpėja apsaugos nuo saulės laikas.

Žiemos metu patartina naudoti kremą su SPF 15 , tuo tarpu, vasarą SPF turėtų būti bent dvigubai didesnis. Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo ir laiko, praleidžiamo lauke.

  1. Kaip taisyklingai prižiūrėti veido odą atostogaujant šiltuose kraštuose bei kokių priemonių imtis nudegus?

Svarbiausias dalykas išvykus į šiltus kraštus – reguliarus veido ir kūno odos tepimas kremais su apsauga nuo saulės. Kuo didesnė bus apsauga, tuo ilgiau galėsite ramiai būti saulėje. Taip pat, svarbu prisiminti, kad vandens paviršius gali atspindėti iki 20 proc. daugiau saulės spindulių.

Veido priežiūros priemonės neturėtų skirtis nuo įprastai naudojamų, tačiau makiažo pagrindą rekomenduoju rinktis vandens pagrindu. Taip pat, patartina palepinti odą drėkinančiomis kaukėmis. Šios kaukės suteiks odai komforto jausmą po ilgų skrydžių, kelionių, sūraus vandens ar, tiesiog, pakeistos aplinkos.

Jei jaučiate, kad odą peršti, ji yra paraudusi ar, tiesiog, kelia diskomfortą, patartina naudoti šalto vandens kompresus. Šie kompresai padės sumažinti skausmą, nuramins bei atvėsins odą. Iš liaudiškų priemonių puikiai tinka kefyras ar ramunėlių kompresai. Taip pat, stenkitės devėti natūralaus pluošto audinius, venkite tiesioginių saulės spindulių. Nudegus yra svarbiausia naudoti kuo mažiau priemonių, kad oda dar labiau nesudirgtų.

Dėkojame kosmetologei Vaivai Balandytei.

Kontaktai:

Adresas: Gedimino pr. 35, Vilnius (grožio namai “Sfinksas”)

Telefonas: +370 659 91041

El. paštas: info@beautician.lt

www.beautician.lt

1 Comment

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.