Pokalbiai

Pokalbiai: veikli mergina Laura Vanagaitė

By  | 

7

Jauna, žavinga ir veikli – Laura, mergina apie kurią šiandien papasakosime. Išbandžiusi daugybę veiklos rūšių, Laura pasakoja, kaip jai pavyko atrasti save ir užsiimti veiklą, kuri ją dominą. Šiuo metu Laura gyvena Portugalijoje ir mums papasakos apie tai, ar sunku buvo rasti darbą užsienyje, atmosferą ir madą bei dizainą pietų šalyje.

  • Laura, papasakok šiek tiek apie save: kur užaugai, ar visuomet svajojai dirbti darbą susijusi su dizainu, o galbūt gyvenimas nukreipė šiuo keliu visai netikėtai?

Užaugau Panevėžio mieste, tačiau kaip ir daugumai jaunų žmonių atėjus metui pasirinkti studijų kryptį bei miestą pasirinkau gyventi sostinėje, kuri mane visada žavėjo savo architektūra bei gyvenimo ritmu. Galima sakyti, kad nuo mažens buvau meną mylintis bei kūryba gyvenantis vaikas. Esu baigusi Panevėžio dailės mokyklą, kurios laikus iki šiandien prisimenu su šypsena, iki šiandien džiaugiuosi galėdama mane mokiusius mokytojus bei kūrėjus pavadinti draugais. Būtent todėl pasirinkimas studijuoti dizainą nebuvo netikėtas. Vilniaus dizaino kolegijoje gavau galimybę dirbti su kūrybiniais projektais, tačiau noras išvykti ir pamatyti kitą šalį, jos kultūrą, gyvenimą niekaip neišėjo iš mano minčių. Širdyje jaučiau, kad tai man yra būtina kaip dizainerei ir kaip asmenybei. Todėl ilgai negalvojusi pasirinkau ERASMUS studijas ir išvykau į Portugaliją, kuri visiškai pakeitė mano požiūrį į dizainą – čia jie juo tiesiog gyvena, grafinis dizainas čia tiesiog mus supa. Tai vieta, kurioje menu besidomintis ir kultūros ištroškęs žmogus atras ko nori.

  • Rašai straipsnius ne vienam Lietuviškam, ir ne tik, mados portalui. Kaip susidomėjai žurnalistika?

Tiesą sakant, žurnalistika sakyčiau atrado mane, o ne aš ją (juokiasi). Mėgdavau rašyti, tačiau niekuomet nemąsčiau, jog tai galėsiu kaip nors susieti su savo ateitimi. Tačiau šiandien tvirtai žinau – tai mano kelias ir geriausias pasirinkimas, kuris suteikia neįkainojamos patirties ir galimybę susipažinti su kitų kultūrų žmonėmis, kūrėjais, dizaineriais. Viskas prasidėjo, kuomet sukaupusi visą drąsą parašiau vienam tinklapiui teiraudamasi ar jie neieško žmogaus rašančio apie dizainą. Atsakymą gavau labai greitai, jog mielai priimtų į savo komandą žmogų, tačiau vienas minusas – tai bus neapmokama vieta. Mano reakcija buvo „Koks skirtumas? Juk aš noriu šios vietos, noriu dirbti ir mokytis!“. Vėliau, jau įgijusi daugiau pasitikėjimo parašiau SwO žurnalo redakcijai, kurie taip pat priėmė, ir kurių komanda bei stilius įkvepia mane mąstyti plačiau, domėtis ir kalbinti įvairaus tipo kūrėjus, dizainerius. Šiuo metu rašau 7 tinklapiams ir tai yra patirtis, kuri su kiekviena diena priverčia šypsotis. Tai man suteikia galimybę tobulėti bei atrasti žmones, kurie turi kuo pasidalinti. Džiaugsmas žmonių akyse, kuomet jie pamato savo interviu tinklapyje yra geriausias įvertinimas man. Kaip pati sakau, kiekvienas žmogus turi istoriją, kuria gali pasidalinti.

  • Šiuo metu gyveni ir dirbi Portugalijoje. Papasakok kaip atrodo Tavo diena.

Mano diena Portugalijoje visuomet prasideda atsikeliant nuo žuvėdrų sukeliamų garsų. Kiekviena diena Portugalijoje yra vis kitokia. Čia netgi sakyčiau, kad laiko planavimas tiesiog neegzistuoja, nes planuoti darbų su Portugalais yra tiesiog neįmanoma. Kiekvienas žmogus yra įsisukęs į savo darbų rutiną, tačiau džiaugiuosi turėdama galimybę būti apsupta žmonių, kurie iš tikrųjų myli tai ką daro. Susirašau sąrašą žmonių, kuriuos turėsiu pakalbinti tinklapiams, žurnalams. Visuomet labai laukiu to susitikimo, pamatyti žmogų realybėje, jo emocijas, būdą, elgesį, išgirsti juoką. Šiuo metu su nekantrumu ir baime laukiu kuomet darbas studijoje bus pradedamas, kadangi baisu pagalvojus kokie iššūkiai manęs laukia, tačiau aš jų laukiu, nes žinau, kad tai man padės tobulėti kaip asmenybei. Grįžusi po visų darbų visuomet randu laiko pasidalinti įspūdžiais su žmonėmis gyvenančiais bute, kadangi visi esame iš kitų šalių. Ir tuomet netikėtai sulaukiu žinutės iš vietinių draugių ir draugų, kad visi nori susitikti Porto miesto centre, ir prisipažinsiu – Portas yra gražiausias vakare, nes tuomet prasideda visas gyvenimas.

  • Ar sunku buvo rasti darbą užsienio šalyje?

Rasti darbą sunku buvo pradžioje, kadangi niekas nenori įsileisti į rinką žmogaus, kuris yra iš kitos šalies. Tačiau išsiuntusi ne vieną ir ne dešimt motyvacinių laišku, sulaukiau ir teigiamų atsakymų. Šiuo metu mokausi Portugalų, bandau įsitvirtinti šioje šalyje, tačiau puikiai suprantu ir vertinu situaciją realistiškai – jeigu nepavyks, tuomet bandysiu jėgas kitoje šalyje. Svarbu nesustoti, svarbu toliau stengtis, nes kaip vienas pažįstamas pasakė – niekas kitas už tave tavo gyvenimo nenugyvens, todėl reikia viską daryti dabar. Sakyčiau, kad žmonės, kuriuos kalbinu interviu ir yra mano įkvepėjai. Kita šalis planuose yra Vokietija, Danija arba Švedija.

  • Kaip Tau sekasi darbe? Ar darbo aplinka ir atmosfera pietų šalyje skiriasi nuo esamos Lietuvoje?

Darbo aplinka skiriasi kardinaliai. Bent jau studijose, kuriose teko dirbti darbo ritmas yra labai skirtingas. Portugalai yra labai atsipalaidavę žmonės, jų darbo supratimas kuomet pirmą kartą atvykau buvo labai keistas. Tačiau prisipažinus, jau ir pati esu beveik kaip jie.

  • Kuo Portugalijos mados ir stiliaus supratimas skiriasi nuo Lietuvos?

Kiek pastebėjau mados skirtumus, tai čia yra labai populiarus 90-ųjų, grundge, punk stilius. Tikriausiai sunku būtų atrasti vietinį, kuris neturėtų tatuiruotės, jos dažniausiai dengia beveik visą kūną. Juoda spalva čia yra populiariausias pasirinkimas, o pats stilius labiau primena street style, urban style. Šis mados suvokimas mane žavi, nes ir pati pakeičiau stilių, tokia apranga man visada buvo artima, tai tarsi pasipriešinimas visiems esamiems stereotipams ir esamiems įvaizdžiams.

  • Be visa ko, dar dirbi su 3D dizainu, maketuoji ir turi savo blogą. Kaip viską suspėji?

Mane draugai vadina darboholike. Tačiau veiklos visą laiką turėjau nemenkai ir mano asmenybė yra tokia, jog negaliu tiesiog sėdėti vienoje vietoje ir dirbti prie vieno darbo. Neseniai sukūriau du blogus Facebook tinkle apie grafiti meną Portugalijoje ir ne tik, bei blogą apie feminizmą, kas man yra labai aktualu. Esu kovotoja, tikiu ligybę, ir čia – Portugalijoje pajaučiau dar stipriau,kad tai yra labai svarbi tema, kadangi mane supa nemenkai įkvepiančių kūrėjų moterų. Kuo daugiau užsiimu, tuo labiau suprantu kuria linkme noriu eiti, kaip noriu sieti savo gyvenimą, bei ateitį.

  • Ne paslaptis, kad mėgsti keliauti. Papasakok apie šalį, kuri paliko didžiausią įspūdį?

Tikriausiai šalis, kuri man paliko didžiausią įspūdį buvo Italija. Vykau švęsti Kalėdų pas savo draugę gyvenančią Italijoje, su kuria susipažinome ERASMUS metu. Jos šeima mane priėmė labai šiltai, jaučiausi lyg namie. Ji gyvena mažame miestelyje – Montepulčiano ir su draugais aprodė man lankytinas vietas, bei architektūrą. Sužavėjo šios šalies mistinis jausmas sklandantis ore, atmosfera. Tikrai dar grįšiu į šią šalį ne kartą! (juokiasi)

  • Kokie yra Tavo ateities planai ir tikslai?

Labai džiaugiuosi galėdama šiandien pasakyti, kad pagaliau žinau kuria linkme judėti, ir kaip viską dėlioju. Mano planai ateičiai būtų pagaliau įsitvirtinti žurnalistikos srityje, kuri pakeitė mano asmenybę bei požiūrį į viską. Su laiku noriu pradėti rašyti savo žurnalą, tinklapį bei būti jo redaktore. Mano draugų rate yra nemažai kūrybingų žmonių, todėl manau greitai tai pavyks paversti realybe. Labai žaviuosi Leandra Medine, kuri yra tinklapio „Man Repeller“ įkūrėja, ir kuri yra tarsi mano idealas kaip norėčiau save matyti ateityje – savimi pasitinkčia, kūrybinga, ekspresyvia bei viskuo besidominčia asmenybe. Esu feministė ir noriu būti „My own boss“, todėl to ir sieksiu. Tuo pačiu stengsiuosi įsitraukti į projektų užkulisius, dalintis dizaino patarimais. Trumpai šnekant apie tikslus: įsitvirtinti žurnalistikoje, tapti žurnalo redaktore ir bendradarbiauti su projektais , skirtais plėsti feminizmo idėją tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

  • Ko palinkėtum mūsų skaitytojams?

Būkite originalūs ir kitokie. Pasaulyje yra pilna kopijų, todėl nepraraskite savęs, savo idealų, pasitikėjimo. Nepamirškite savo prioritetų, bei žmonių, kuriuos sutinkate savo kelyje. Visada tikėkite savo idėjomis, tačiau pripažinkite sau kuomet klydote. Svarbiausia yra kiekvieną dieną atrasti kažką naujo, kas padėtų tobulėti jūsų asmenybei, bei nebijoti rizikuoti.

Nuotraukos – Lauros asmeninis archyvas

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.