Renginiai

Jūsų teismui: jaunųjų rokerių, išgarsėjusių „X faktoriuje“ naujas kūrinys

By  | 

Balandžio pabaigoje startavo unikalaus ir Lietuvoje itin didelio populiarumo sulaukiančio projekto „X faktorius“ atrankos. Tuo tarpu, buvusieji dalyviai ir šio projekto dėka išgarsėjusių linksmųjų rokerių grupė iš Kauno ­„Only Once”, nesnaudžia. Pasitraukę iš projekto, rankų nenuleido: šią savaitę jauna grupė visuomenei pristato naują, ir, beje, lietuvišką dainą.
„Dainų „cover“ nėra blogai. Jų be galo daug ir kartais sunku išsirinkti ir tą vienintelę. O ir šiaip: „cover“ nėra viskas. Savo dainas ir kūrybą atlikti – dešimt kartų geriau” – pasakojo grupės vokalistas Adomas Jurevičius. „Tai – lietuviškas kūrinys. Kažkaip tapo itin populiaru atlikti kūrinius anglų kalba, ypač roko. O čia būtent norėjosi pateikti kažką skanaus mūsų kalba”.

– Adomai, kaip gimė ši daina?

Nežinau. Kažkaip netikėtai važiuojant automobiliu ir „brainstorminant” kažkokios padrikos mintys tapo daina. Nei planavau, nei tikėjausi, net gal ir pačiam tai žavu ir savita. O ir daina tokia gavosi…. ne paviršiumi. Nesinori kurti ir dainuoti apie nieką: tiek rašant, turbūt, tiek renkantis dainas, norisi, kad būtų kažkokia prasmė. Tuo rokas ir žavi: jis turi tiek energijos ir tiek visko pasakyti tiek akordais, tiek žodžiais. Žinoma, aš kalbu apie tą tikrą roką. Bevažiuojant gimė tekstas, o vėliau su grupe susidėliojom muziką. Taip ir gimė pirmasis „Only Once“ įrašas (juokiasi).

Adomai, kaip manai, kuo ši daina „Sapnas“ ypatinga?

Hm…čia turbūt žmogus iš šono jos paklausęs į tai galėtų atsakyti – per sunku kalbėti apie tai, ką aš manau vienaip ir jaučiu vienaip ir ryšys toks visai tiesioginis. Manyčiau dainos unikalumas tame, kad tai – plačiai interpretuojamas kūrinys. Sapne gali gyventi antrą gyvenimą, kitokį, lygiagrečiai. Pasistengęs gali matyti tai, ką nori. Važiavau į „Lietuvos talentų“ filmavimą sekmadienį, kažkaip autostopu keliavo mergina ta pačia kryptimi, pavežiau. Šaunuolė ji, ir kava ir bananais vaišino (juokiasi). Žodžiu, paklausėm dainos bevažiuodami. Na, apart kritikos, kad galėtume „pavaryt“ geriau gyvai, nei įrašas (juokiasi), ji dar pasakė, kad įžvelgė tai, jog kažkaip daina išsitransliuoja žinutė apie tai, kad rytdienos nėra. Yra tik šiandien ir reikia gyventi dabar. Kažkaip tada ir pagalvojau: smagios toks skirtingos interpretacijos. Gerai, kad kiekvienas randa kažkokią žinutę, kažkokią prasmę sau. Paulius (grupės narys), va, pavyzdžiui, matė dainoje išsiskyrimą ir tai, kad ir po jo galima gyventi. Iš tikrųjų, visiškas minčių ieškojimas tapo daina.

Nuotraukos – www.fotopro.lt
Tekstas – Inga Juškevičiūtė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.