Lietuvos kūrėjai

Pokalbiai: “Lemira Design” įkūrėja Laima

By  | 

“Lemira Design” įkūrėja Laima tik dar kartą patvirtina, kad amžius ne riba, norintiems atrasti save ir įgyvendinti įvairias įdėjas. Prasidėjęs kaip hobis pamažu rankiniu mezgimas virto nedideliu verslu, kuris leidžia realizuoti save.

Malonaus skaitymo ir pažinties su “Lemira Design”!

 • Papasakokite apie “Lemira Design”, kaip Jums kilo idėja imtis šios veiklos?

Kiek save pamenu, visada kažką kurdavau – siūdavau, megzdavau, nerdavau ir pan. Dukros nuo mažumės buvo puošiamos mano siūtomis suknelėmis, o draugės – nertomis skraistėmis. Po monotoniško kasdienio darbo norėjosi atsipalaiduoti ir save išreikšti, tad susikoncentravimas į rankinių nėrimą atėjo labai natūraliai.

 • Ką reiškia pavadinimas “Lemira Design”?

Iš tiesų, pavadinimo idėja kilo galvojant, kokią žinutę labiausiai norėtųsi perduoti moterims nuo savęs, kaip kūrėjos. Lemira tai žodžių junginys, susidedantis iš mano vardo Laima bei graikiško žodžio „mira“ (gr. μοίρα), kuris reiškia likimą, lemtį.

Didžiausias mano dėmesys yra skirtas moterims, kurios ieško savojo „aš“, nori būti išskirtinės, nebijo priminti kitiems, kad jos yra svarbios. Gal kiek skambu, bet pavadinimu norėjosi jas paskatinti susikurti savo likimą!

 • Kaip kilo idėja kurti megztus aksesuarus ?

Vis ieškojau tobulos, tinkamos visoms progoms, rankinės, kol galiausiai nusprendžiau pabandyti susikurti ją pati. Interneto pagalba išmokau įvairių raštų ir rankinių, krepšių konstravimo technikos. Teko praleisti ne vieną bemiegę naktį, kol rezultatas tenkino mane pačią. Kartais būdavo, kad užbaigus vieną rankinę, kitą dieną ją tiesiog išardydavau, nes pamatydavau kokį trūkumą, kuris man nepatiko. Tad kai galiausiai į rankas paėmiau savo pačios kurtą gaminį, apėmė didžiulis džiaugsmas, kartu atėjo ir įkvėpimas sukurti daugiau tokių rankinių.

Pirmiausia mezgiau rankines sau ir draugėms. Taip pamažu ėmė didėti susidomėjusiųjų ratas, kol vieną dieną nusprendžiau, kad atėjo metas visą tai sudėti į internetinę parduotuvę Etsy paskyroje (etsy.com/shop/LemiraDesign). Taip pat šiuo metu nemažai klientų turiu Graikijoje.

 • Kas yra svarbu „Lemira Design“? Kam skiriate daugiausiai dėmesio kurdami aksesuarus?

Svarbiausia, kad gaminys būtų padarytas kruopščiai, atidžiai, o galutinis rezultatas džiugintų mane pačią. Esu savikritiška, todėl pirmosios rankinės buvo vis ardomos ir perdaromos, kol galiausiai rezultatas tenkino.

Taip pat svarbu, kad tai būtų praktiškas gaminys, atliekantis jam skirtą funkciją – sutalpintų šiuolaikinės moters gyvenimą rankinėje! Kartais nunerta rankinė, jos spalva ir forma tiesiog „prilimpa“ ir su ja būna sunku atsisveikinti, bet, kai žinau, jog ji pradžiugins klientę, būna labai gera.

 • Kokiems žmonėms yra skirti Jūsų aksesuarai?

Toms moterims, kurios nemėgsta klasikinių aksesuarų. Tokioms, kurios yra šiek tiek bohemiškos dvasios ir nori turėti rankinę, kuri būtų jų tobuliausias aksesuaras. Megztos rankinės yra tinkamos tokioms asmenybėms, kurios drįsta išsiskirti, nenori būti įspraustos į griežtus rėmus ir nori laisvumo. Šias rankines drąsiai galima derinti tiek su klasikiniu, tiek su laisvalaikio stiliumi.

 • Kas kūryboje jus įkvėpia labiausiai bei suteikia daugiausiai džiaugsmo?

Yra nemažai dalykų, kurie mane įkvepia. Tai siūlų spalvos, kur nors internete matytos nuotraukos, šiandienos mados tendencijos, nauji raštai ir tiesiog mane supanti aplinka.

Didžiausią džiaugsmą, žinoma, suteikia užbaigta rankinė, kuri iškeliaują pas klientę. Kiekvieną kartą bandau įsivaizduoti jų reakcijas, kai ją gauna. Teigiami įvertinimai įkvepia ir skatina kurti toliau, vis labiau tobulėti ir ieškoti naujovių.

 • Kokie Jūsų ateities planai? Ar “Lemira Design” žada plėstis?

Šiuo metu kuriu naują vasaros kolekciją, kuri jau netrukus pasirodys mano internetinėje parduotuvėje. Gaivios, vasariškos spalvos, nauji raštai bus neatsiejami vasaros kasdienybės ir atostogų dalimi. Taip pat eksperimentuoju su kilimų, sėdmaišių, daiktų laikymo krepšių raštais bei jų funkcionalumu.

Taip pat bendrauju su keliomis Graikijos parduotuvėmis dėl bendradarbiavimo, tad tikiuosi netrukus Lemira Design gaminiai pradžiugins platesnį moterų ratą ir šioje saulėtojoje šalyje.

 • 3 žodžiai, kurie geriausiai apibūdina ”Lemira Design”?

Funkcionalumas, natūralumas, kruopštumas.

 • Ko palinkėtumėte mūsų skaitytojams?

Palinkėčiau būti kūrybingiems bei smalsiems, ieškoti savęs, panaudojant įvairias detales, aksesuarus ir niekada nesibaiminti būti kitokiems.

Ačiū už pokalbį.

“Lemira Design” galite apžiūrėti – facebook.com/lemiradesignLT

2 Comments

 1. :)

  gegužės 22, 2017 at 10:28 am

  Man tik keista, kai elementarūs megzti ar nerti maišeliai vadinami rankinėmis…

  • Inga

   gegužės 22, 2017 at 3:26 pm

   Kai viduje yra pamušalas ir rankinė užsegama, ji jau nebe maišelis 🙂

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.