Mada

Stilingiems Lietuvos vyrams – madingiausi kirpimai bei šukuosenos

By  | 

Jau kuris laikas grožio industrijoje didelis dėmesys skiriamas ne vien moterims – vis daugiau stiliaus krypčių pristatoma ir savo išvaizda bei įvaizdžiu nuolat besirūpinantiems vyrams. Apie naujausias vyrų kirpimų bei šukuosenų tendencijas mums pasakoja koja kojon su mada einantys sostinės grožio salono ,,Greenas’’ meistrai.

,,2016 metais vyrai išdrįso daugiau eksperimentuoti bei kūrybiškiau elgtis su savo plaukais. Ši mada tęsiasi iki pat šiandien, tik daugiau dėmesio skiriama trumpesniems kirpimams’’, – pastebi profesionalai bei atskleidžia madingiausių kirpimų ypatumus.

Sportiškas kirpimas. Pabrėžiama tekstūra, plaukų augimo linija. Tokiam kirpimui rekomenduojamos tekstūruojančios stilizavimo priemonės. Ypač vertinamas šukuosenos ,,mobilumas’’ – plaukus galima lengvai peršukuoti į skirtingas puses, taip sukuriant skirtingus įvaizdžius.

Cezario stilius. Tai plaukų perėjimas iš labai trumpų į bet kokio ilgio plaukus. Šio stiliaus esminis bruožas – išnykstančios kontūro linijos ties smilkiniais bei kaklu nepriklausomai, kokio plaukų ilgio kirpimas būtų.

Moderni klasika. Plaukai kerpami klasikiniu būdu, tačiau šukuojami šiuolaikiškai: daug lengviau, atsainiau, išlaikant tekstūrą, jų nesulaižant. Prie tokio kirpimo dažnai derinama barzda. Kadangi ji reikalauja ypatingos priežiūros, šį stilių renkasi dažnai salonuose lankytis mėgstantys vyrai.

Meistrai pastebi, kad barzdas augina ir prie savo pasirinkto įvaizdžio derina vis daugiau Lietuvos vyrų. Jos esti skirtingų ilgių, populiarėja tiek natūralios, tiek itin išpuoselėtos, ilgos barzdos.

Retro stilius. Išlaikomi vidutinio ilgio plaukai, kartu auginama griežtai neformuojama ,,trijų dienų’’ barzda – vyras, pasirinkęs šį stilių, sąmoningai nesiekia idealaus, itin išpuoselėto įvaizdžio. Šį stilių dažniausiai renkasi vyrai, negalintys pasigirti iš prigimties vešlia barzda.

Provokuojantis ,,disconnect’’ (liet. nesujungtas) stilius. Tai skirtingų ilgių plaukų kirpimas. Plaukai nesujungti tarpusavyje, šis kontrastas gali būti bet kur, dažnai skyrimo vietoje.

,,Slick-back’’ (liet. šukavimo atgal) stilius. Šio stiliaus kirpimas bei šukavimas kiek primena klasikinį: atgal tvarkingai, glotniai sušukuoti plaukai, tačiau nesulažyti, turintys apimties.

Atsainus stilius. Šis stilius išsiskiria netobulo, neišbaigto kirpimo efektu. Nors šukuosena atrodo tarsi neprižiūrėta, o plaukai specialiai neformuoti, pažymėtina, kad šiam netobulam įvaizdžiui sustiprinti naudojama daug plaukų priežiūros priemonių. Stilistai tokią šukuoseną mėgsta vadinti pagalvės suformuotais plaukais.

Patyrę salono meistrai pastebi, kad vyrų kirpimams keliami nauji reikalavimai – kirpimas turi pabrėžti ne tik veido bruožus, bet ir statusą, atskleisti kliento požiūrį į gyvenimą. ,,Kiekvieno šiuolaikinio vyro siekiamybė – atrasti kirpimą, tinkantį prie jo gyvenimo būdo. Džiugu, kad mūsų šalies vyrai vis labiau save prisižiūri, tad tendencingai daugėja produktų, paslaugų bei vietų, skirtų specialiai jų išvaizdos puoselėjimui’’, – teigia profesionalai.

Stilius – Gerda Štelemėkaitė
Nuotraukos – Vilmantas Morkvėnas

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.