Grožis

Kaip kvepia istoriniai šalies prezidentai? Pristatyta autorinė parfumerinė A. Mickevičiaus paroda

By  | 

Vasario 16-osios proga kvapų menininkas Aistis Mickevičius pristatė išskirtinę prezentaciją-parodą „Kvepiantys Prezidentai”. Jos metu publikai pristatyti trys Valstybės atkūrimą įprasminantys kvapai – „Smetona”, „Stulginskis” ir „Grinius”. Kiekvienas kvapas kurtas, atsižvelgiant į istorinių asmenybių gyvenimo patirtis. Neeilinėje erdvėje pasmalsauti originaliais kvepalais visi norintys galės dar iki vasario 24 dienos.

Kvepalų idėja kūrybinei komandai gimė iš noro originaliai įprasminti svarbią valstybei sukaktį. Dar sausio mėnesį į bendrą projektą susijungę keturi prekiniai ženklai „D.EFECT”, „Fielmann”, „JNBY” ir „Doppio shoes” lankytojams pažadėjo neeilinių patirčių. Tęsdami savo pažadus, Vasario 16-osios proga, PLC „Panorama” antrame aukšte įsikūrusi parduotuvė, kartu su kvapų menininku A. Mickevičiumi pakvietė visus trumpam pasinerti į kvapus, kurie galėjo supti svarbias Lietuvai istorines asmenybes.

Lietuviškumu papildyta klasika

Visiems trims šios kolekcijos aromatams, pasak idėjos sumanytojų, sukurta klasikinė aromatinė bazė. Kvepaluose dominuoja tokios parfumerinės natos, kaip pačiulė (patchouli), vetiveris (vetiver), ambra (amber gris), ąžuolo kerpė (oak moss), nerolis (neroli), mandarinas (tangerine) ir bergamotė (bergamot).

Kiekvienas iš šių aromatų papildytas parfumerinėmis esencijomis iš lietuviškos kvapų paletės. Taip išgauti trijų istorinių Lietuvos prezidentų aromatai. „Grinius” – beržo pumpurų ir kmyno kombinacija, „Stulginskis” – raudonojo obuolio, pušies spyglių, vaistinės ramunėlės natomis, „Smetona” – pypkinio tabako ir raudonojo gvazdiko akordais. Tai pirmoji Lietuvoje autorinė proginė suvenyrinė parfumerijos kolekcija.

Kvapuose – prezidentų charakteriai

Kuriant prezidentų kvapus, pasak autoriaus A. Mickevičiaus, visų pirma buvo svarbu atskleisti lokalią tų kvapų natų prigimtį. Todėl kūrėjas dairėsi tokių esencijų, kurios asocijuotųsi su mūsų šalimi. O kūrybinio įkvėpimo sėmėsi ir iš pačių asmenybių gyvenimo.

„Kurdamas kvapus, bandžiau atsižvelgti į kiekvienos šių asmenybių charakterį ar gyvenimo aplinkybes. Antanas Smetona su žmona buvo visuomenininkai, žmonės, kurie mėgo įvairius to meto vakarėlius, aukštuomenės susiėjimus. A.Smetonos žmona ne tik kortavo, bet ir daug rūkė.

Atsispirdamas nuo šito fakto į tą kvapą įdėjau tabako žiedų ir lapų, nes įsivaizdavau, kad šiuos žmones visada gaubdavo tabako dūmai (juokiasi). Šis aromatas išėjo toks saloninis, kai kas užuodė ir parketą, nes yra įdėta ąžuolo kerpės”, – intrigavo autorius.

Pamėginti įsivaizduoti, kokių kvapų apsuptyje gyveno Lietuvai svarbios istorinės asmenybės, su kuo kūrėjams asocijuojasi senasis laikmetis ir to meto žmonių gyvenimo būdas, kiekvienas norintis galės aplankęs unikalią prezentaciją-parodą „Kvepiantys Prezidentai” iki vasario 24 dienos PLC „Panorama” II aukšte įsikūrusioje parduotuvėje.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.