Drabužiai

Lietuviškos mados naujiena – rankomis margintos proginės šilko suknelės: „Šis drabužis neišeis iš mados“

By  | 

Prekės ženklas „TRIBE by Marina&Donata“, vienijantis kūrybinį dizainerių Donatos Maldonytės ir Marinos Paškevičienės duetą, gyvuoja nuo 2011 metų. Iš pradžių kūrusios tik vyrams, šiandien dizainerės pristato itin moterišką, šventėms ir svarbioms progoms skirtą suknelių kolekciją. Naujausi drabužiai pasiūti iš rankomis dažyto šilko, kuris, tikisi dizainerės, niekuomet nepraras savo aktualumo.

Nepavaldu laikui

Pirmoji dueto kolekcija „Woodsy“ buvo pristatyta 2012 m. „Mados Infekcijoje“. „Woodsy“ kolekcijai dizainėrės pasirinko ne profesionalius modelius, bet barzdomis apžėlusius vyrus ir šis sprendimas pasiteisino – kolekcija susilaukė išskirtinio dėmesio. Vėlesni „TRIBE“ kūriniai išlaikė idėjos, ryšio su gamta bei autentiško audinių marginimo tendenciją.

Dizainerių sugrįžimą į mados pasaulį paskatino netikėtas susidūrimas su savo pačių kurtais drabužiais. „Kai iš spintos ištraukėme vieną pirmųjų „Woodsy“ švarkų, supratome, kad drabužis per tiek metų neprarado savo vertės, aktualumo: nuo audinio iki konstrukcijos, nuo konstrukcijos iki dizaino sprendimų. Būtent tai inspiravo mus vėl kurti drabužius, kurie nebūtų pavaldūs laikui“, – pasakoja dizainerės.

Fotosesijai dizainerės pasirinko unikalią vietą Lietuvoje – jurtas, apsuptas miškais. Jurtos stilistiškai tiko prie kuriamo įvaizdžio ir dueto pavadinimo – „TRIBE“ (liet. gentis). „Neįsivaizdavome savo pirmos fotosesijos kitur – tik gamtos apsuptyje. Mūsų vaizduojama moteris fotosesijoje yra neatsiejama nuo gamtos. Ten ji pasikrauna energijos, jaučia natūralų savo ritmą, atskleidžia savo laisvą, nevaržomą prigimtį. Ši fotosesija – tarsi atspindys mus įkvepiančių dalykų. O toliau mes rodysime, kaip sukneles galima pritaikyti mieste ar bet kurioje šventiškoje aplinkoje“, – apie savo šventėms skirtų suknelių kolekciją kalba M. Paškevičienė.

Ypatingi drabužiai – ypatingoms progoms

Naujausia „TRIBE“ kolekcija – tai šilko drabužiai, skirti įvairioms šventinėms progoms. Dėvint unikalias, rankų darbo „TRIBE“ sukneles nebeprireiks jokių papildomų sudedamųjų dalių: aksesuarų, makiažo ar šukuosenos. Svarbiausia ašimi taps moteris ir jos savitumas.

“Mūsų sukurtos suknelės išliks aktualios ne vienerius metus. Tuo tarpu moterys, linkusios kolekcionuoti, galės jomis džiaugtis ir po dešimties metų – saviraiška, grožis ir pasitikėjimas negali būti apribotas jokių galiojimo datų. Šis drabužis niekada neišeis iš mados”, – šypsosi kūrėjos.

Kolekcija moterims ir tik šilkiniai gaminiai

Naujausiai savo kolekcijai pasiūti kūrėjos pasirinko šilką. Kūrėjos skatina sąmoningą vartojimą ir tikina, kad reikia dėmesį skirti ne drabužių kiekybei, o jų kokybei ir ilgaamžiškumui. Pasak dizainerių, aukščiausios kokybės drabužiai yra dėvimi ne vienerius metus, o tinkamai ir atsakingai prižiūrint, drabužio kelionė gali tęstis perduodant jį iš kartos į kartą.

„Kai savo kūnu pajutome, koks jausmas yra dėvėti šilkinį drabužį, su šiuo audiniu prasidėjo draugystė.  Tai tikrai kažkas nepaprasto. Nesvarbu, ar iš šilko yra pasiūta visa suknelė, ar tik liemenėlė – audinys suteikia ypatingą pojūtį. Turbūt mums pritars visos, kurios yra jį išbandžiusios“, – šypsosi dizainerės.

Išskirtinumas – rankomis marginti audiniai

Dizainerių duetas niekada nesirinko lengvesnio kelio. Vietoj to, kad gamintų komercinio pasisekimo potencialą turinčius drabužius, merginos pasinerdavo į ilgas dizaino bei drabužio idėjos paieškas. Audinio dažymo procesas trunka nuo kelių dienų iki savaitės. Kruopštaus rankų darbo rezultatas –išpuoselėtas audinys: raštų ir spalvų sintezė, subtilios detalės bei kiekvieno gaminio autentiškumas.

„Audinių marginimas ir išskirtinės dizaino idėjos visuomet buvo mūsų aistra. Būtent dėl to mūsų drabužiai tampa išskirtiniai ir autentiški. Šį kartą vėl grįžtame su unikaliais audinių raštais, kuriuos kūrėme bendradarbiaudamos su tekstilininkėmis. Audinys kiekvienam gaminiui – dažomas rankiniu būdu, todėl kiekvienas drabužis turi savo išskirtinumą”, – pasakoja dizainerių duetas.

Nuotraukos – Vismantė Ruzgaitė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.