Renginiai

Pamatykite: raudonai pasipuošusios žinomos moterys skrieja paspirtukais

By  | 

Vilniečiai ir miesto svečiai saulėtą popietę tapo neeilinio reginio liudininkais – dvi dešimtys raudonai pasipuošusių moterų Vilniuje, Rotušės aikštėje skriejo „Citybee“ paspirtukais. Pasirodo, ši akcija – tarptautinės kampanijos moterų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai dalis.

2012 metais Lietuvos širdies asociacija, bendradarbiaudama su Pasauline Širdies Federacija, prisijungė prie tarptautinės kampanijos „Go red for women“, kuri Lietuvoje „pakrikštyta“ „Raudonos suknelės“ vardu. Prieš dvejus metus viena iš projekto ambasadorių tapo žinoma renginių organizatorė Rasa Arlauskienė, kuri žinomas moteris ir subūrė šiai akcijai, siekdama skleisti žinutę apie širdies ir kraujagyslių ligų problematiką bei jų prevenciją. Rasa pasakoja, jog raudona suknelė tarptautiniu kampanijos simboliu pasirinkta neveltui – juk tai universalus moterų sveikatos, gyvybės bei dinamiškumo simbolis, o šiuo atveju tai ir raudonas aliarmo signalas.

Jau visai netrukus, birželio 8 d., „Raudonos suknelės“ kampaniją vainikuos iškilmingas finalinis GALA vakaras, tačiau likus mėnesiui iki jo žinomos moterys nutarė pasipuošti raudonai bei taip pademonstruoti savo solidarumą ir palaikymą judėjimui. Jos ragina nepaskęsti kasdieniuose reikaluose, reguliariai tikrintis savo sveikatą bei priminti mamai, dukrai, draugei, kolegei ar artimai draugei padaryti tą patį. Pasirodo, jog Lietuvoje, palyginti su senosiomis Europos valstybėmis, nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta du kartus daugiau moterų, tad pirmasis žingsnis norint apsaugoti moteris ir sumažinti riziką – informuoti jas apie šią grėsmę sveikatai bei mokyti, kad imtis priemonių reikia jau nuo pat jaunystės.

Nuotraukos ir video iš Redita Survilaitė asmeninio archyvo

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.