Drabužiai

Pirmoji „Laisvės kelio“ atkarpa – ant Klaipėdos mados savaitės podiumo

By  | 

Penktadienio vakarą, Klaipėdos mados savaitės programos metu, drabužių dizaineris Marius Vepšta pristatė savo naujausią kolekciją, kuri tapo tarsi įžanga į sekmadienį nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos nusidrieksiančio „Laisvės kelio“ taikią demonstraciją. Baltarusijos vėliavos spalvomis modelių veidus papuošęs dizaineris pasakoja, jog pagrindinė kolekcijos „Mindhunters“ („Minčių medžiotojai“) žinutė kviečia augti, tobulėti, turėti tikslą ir išdrįsti keistis.

Marius įsitikinęs, kad kūrėjai negali būti įvykių nuošalyje – juk menas puiki priemonė išsakyti savo poziciją bei išreikšti palaikymą demokratijai grasinančiame istoriniame kontekste. „Klaipėda Fashion Week“ pirmąjį madų vakarą uždarančioje kolekcijoje dizaineris paragino nepamiršti, jog sekmadienį visi, kam rūpi mūsų kaimynų, išdrįsusių pasipriešinti 26-erius metus trunkančiai A. Lukašenkos diktatūrai, palaikytų baltarusių kelią į laisvę.

„Kaip menininkas negalėjau likti abejingas pastarųjų savaičių įvykiams Baltarusijoje, tad kolekcijoje atsispindi šios tautos kova už laisvę ir mūsų palaikymas kovojantiems. Kolekcija „Mindhunters“ skirta tiems, kurie išdrįsta būti savimi, prisiimti atsakomybę, nebijoti keistis ir keisti pasaulį. Tai žmonių bendruomenė be kaukių ir melo. Kalbant apie drabužius, kolekcijoje matome vientisą garderobo skalę – tai drabužiai įvairioms progoms, orui bei nuotaikai. Pasikartojantis leitmotyvas – raginimas nebijoti būti savimi, nebijoti prisiimti atsakomybę, išeiti iš komforto zonos – nebijoti iš tikrųjų būti, o ne tik egzistuoti“, – pasakoja M.Vepšta.

Išsilaisvinti kviečianti, iš dalies Lietuvos kultūros tarybos remiama kolekcija belytė, o jos išskirtinumas slypi ne tik novatoriškuose siluetuose, bet ir unikaliuose siuvinėjimuose. Pristatymo metu žiūrovai išvydo kūrybiškai transformuotą vyrišką kostiumą, vakarinę suknelę, sportinius bei laisvalaikio derinius, kurių ašimi tapo patogios konstrukcijos, neoninėmis detalėmis puoštos kelnės, vienetiniais siuvinėjimas dekoruoti džemperiai, bomberiai bei ateinantį rudenį pranašaujantys paltai ir lengvi kailinukai. Tiesa, podiumu modeliai žengė menininko Artiomo Loskutovo paveikslo multimedijos fone. Šį paveikslą menininkas „nutapė“ policininkų „bananu“ – baltoje drobėje vaizduojama raudonų dažų linija. Vėliau paveikslas parduotas aukcione už keliasdešimt tūkstančių eurų.

Nuosekliai kuriančio Mariaus Vepštos šūkis: „gyvenimas neskirtas besieliams daiktams“, tad tiek kurdamas sezonines kolekcijas, tiek sceninius kostiumus, drabužių dizaineris siekia, kad tai būtų daugiau nei tik konstrukcija, funkcija ar brangus audinys: „Kuriu drąsiam ir tikram žmogui – nepriklausomai nuo jo lyties, amžiaus, socialinio sluoksnio ar kitų etikečių. Mėgstu ieškoti, derinti, transformuoti, tad mano kuriami drabužiais išskirtiniai ir vienetiniai“, – kūrybos koncepcija dalijasi dizaineris ir kviečia žmones pažvelgti į veidrodį bei nusiėmus kaukes įsitikinti ar atspindys jame patinka patiems: „Kurdamas svarsčiau ar esame pasiryžę išeiti iš savo komforto zonos ir savo mintimis bei veiksmais būti kartu su ta tauta, kuri buvo su mumis prieš 31-erius metus mūsų laisvės kelyje? Nepastebėti šalia vykstančios kovos neįmanoma, todėl ši „Vepšta design“ kolekcija apie drąsą būti savimi ir prisiimti atsakomybę“, – atvirauja dizaineris.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.