Kinas

Į virtualų pasimatymą kviečia Tarptautinis Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalis

By  | 

Tarptautinis Vilniaus vaikų ir jaunimo filmų festivalis

Lygiai po dviejų savaičių, gruodžio 4 – 18 dienomis festivalio siūlomais filmais, savo namų kino teatruose, galės mėgautis visos Lietuvos žiūrovai. Pristatyta festivalio filmų programa.

Susipažinti su išskirtinai moksleivių auditorijai skirtais naujausiais filmų kūrėjų darbais iš viso pasaulio festivalis šiemet kvies jau 15-ąjį kartą. Ne veltui organizatoriai festivalį pradės australų režisieriaus Džon Sheedy filmu „Laimės abėcėlė”. Pasak renginio programos sudarytojos ir festivalio vadovės Linos Užkuraitytės festivalio programoje filmai, kuriuose moksleiviai su savo šeimos nariais ar bičiuliais bus kviečiami ieškoti pabrusių gyvenimiškos laimės abėcėlės raidžių nuo A iki Z: atkaklumo, bendrystės, citrinų skonio iššūkių, pasitikėjimo savimi, tolerancijos, užsispyrimo ir kitų savybių reikia kiekvienam savo ritmu ir pagal jo amžių žengiančiam į platųjį pasaulį.

„Festivalio repertuare netrūks prasmingų, įkvepiančių, ugdančių filmų,  tradiciškai organizuosime ir labiausiai patikusių filmų konkursą bei jaunųjų kino kritikų klubą tiems, kurie nori išmokti kalbėti kino kalba. Priėmėme karantino iššūkį ir jo dėka nuo gruodžio 4 d. žmones kviesime filmus stebėti virtualiose kino platformose, o iš tikrųjų gerokai jaukiau – savo minkštuose pataluose, patogiai įsitaisius prie savo namų kino ekranų“.

Šių metų jaunųjų kino kritikų žiūri buvo atrinkta iš gausaus būrio moksleivių, pildžiusių festivalio žiūri kandidatų anketą. Pasimatuoti kino kritiko profesiją  panoro  arti 100 jaunuolių iš visos Lietuvos. Jie šių metų favoritus vertins ir rinks  net trijose amžiaus kategorijose – 7+, 10+, 14+ bei dalyvaus aptarimuose su kino edukatoriumi.

„Konkursinėje programoje net 11 filmų, kuriuos pristato kino kūrėjai ne tik iš Europos žemyno, bet ir Skandinavijos, Australijos bet ir egzotiškosios Meksikos. Nagrinėjamos tapatybės, santykių, diskriminacijos, temos aktualios visame pasaulyje. Ir nors filmai skirti mokyklinio amžiaus vaikams nuo 6 m. iki pilnametystės, juos tikrai verta žiūrėti drauge su vaikais. Filmų aptarimams, kartu su edukatoriais paruošėme pagalbinius klausimus, kad šeimyninės diskusijos “virtų” prasmingai”.

Daugiau informacijos ir visą festivalio programą rasite naujoje interneto svetainėje www.kidsfestival.lt Kino platformose filmų peržiūrų skaičius ribojamas, tad kokius filmus norėtumėte pamatyti – verta pasirinkti kuo anksčiau.

Festivalį remia Lietuvos kino centras, Vilniaus miesto savivaldybė.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.