Renginiai

Didžiausios juvelyrikos ir gintaro parodos organizatorė: hipsterių karta atranda gintaro papuošalus

By  | 

Gintaro paroda Amber Trip

„Nuo pat mažens stebėjau, kaip mūsų tokioje mažoje kaip Lietuva šalyje auga ir plečiasi juvelyrikos paroda. Prieš dvidešimt metų juvelyrikos ir gintaro parodos kelias prasidėjo Vilniaus Rotušėje, vėliau ji buvo organizuojama viename sostinės viešbutyje, o nuo 2017 metų išaugo iki „Litexpo” parodų rūmų”, – sako šiemet XX-ąjį jubiliejų švenčiančios didžiausios tarptautinės specializuotos juvelyrikos ir gintaro parodos „Amber Trip”  Baltijos šalyse organizatorė Venecija Guntoriūtė.

Nuo aštuonerių metų Venecija tokio pobūdžio renginių užkulisiuose, mat jos tėtis Giedrius Guntorius buvo juvelyrikos parodos „Amber Trip” organizatorius. Praėjusiais metais Giedrius tragiškai žuvo Sakartvele, pasak dukros Venecijos, tėtis bei paroda sujungdavo visą šeimą. „Tėčiui ši paroda buvo ne tik verslas, bet ir tikra gyvenimo aistra. Tai yra tam tikra bendruomenė, į kurią mes įsitraukėme su savo broliu Izidoriumi bei seserimi Odilija. Pasiruošimo metu su broliu ir seserimi metame pagrindinius darbus ir įsitraukiame į organizavimą. Džiaugiamės, jog galime pažinti garsiausius ir iškiliausius  privačius kolekcionierius, muziejų ir parduotuvių savininkus, jų šeimas, kurie atvyksta iš Amerikos, Japonijos, Afrikos, Kuvelto ir įvairių Europos šalių. Parodoje jie įsigyja lietuvių kuriamos juvelyrikos.  Taip pat pristatome juvelyrus, kurie savo unikaliais darbais garsina Lietuvą visą pasaulyje”, – atvirai kalba V. Guntoriūtė.

Šiemet 20-ąjį kartą rengiama tarptautinė paroda suburs svarbiausius juvelyrikos ir gintaro atstovus. Iš Amerikos, Japonijos, Italijos, Olandijos, Ispanijos, Turkijos ir dar daug kitų Europos šalių įvairių Europos šalių atvyksta kolekcionieriai, muziejų ir parduotuvių savininkai, kuriems juvelyrai pristatys naujausius savo dirbinius, pasaulinės gintaro rinkos tendencijas. „Tai didžiausia dovana Lietuvai, mat gintaras – vienas mūsų šalį labiausiai reprezentuojančių simbolių. Gintaras keliauja, jo įvaizdis kinta, tačiau iš jo daromi objektai, kurie buvo labai populiarūs ir lieka gaminami iki pat šių dienų”, – sako parodos organizatorė V. Guntoriūtė.

Pastaraisiais metais keičiantis laikams ir tendencijoms, gintaras koja kojon žengia su besikeičiančia mada – stilingos moterys ir vyrai atranda gintarą iš naujo, tiek nešiodami kasdienius papuošalus, tiek kurdamiesi įvaizdį įvairioms progoms. „Man džiugu, jog net mano, Z kartos, hipsterių subkultūros, informacinių ir išmaniųjų technologijų kartų atstovai atranda gintaro papuošalus. Ir parodoje bus galima išvysti įvairių formų, spalvų dirbinius, mat juvelyrai išties kūrybiški ir kiekvienais metais mus nustebina”, – teigia parodos organizatorė.

XX tarptautinė Baltijos juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip” vyks didžiausiame Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centre „Litexpo”, kovo 14–16 dienomis.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.