Renginiai

Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynui – 35 metai: Jono Basanavičiaus gimtinė kvies atšvęsti festivalyje

By  | 

Ožkabalių ąžuolynas

Pirmomis balandžio mėnesio dienomis Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynui sukanka 35 metai. Gegužės mėnesį Jono Basanavičiaus gimtinė organizuoja gamtos ir kultūros festivalį, skirtą šiai progai paminėti ir skelbia būsimo renginio programą. Šiame Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio nemokamame vienos dienos renginyje lankytojų lauks koncertai, diskusijos, smagios edukacinės veiklos mažiesiems, lauko parodos apie bites ir interaktyvaus ąžuolyno maršruto pristatymas, galimybė pamatyti naują dokumentinį filmą „Ožkabalių ąžuolynas“ ir pabendrauti su jo autoriais.

Tautinio atgimimo ąžuolyno gimtadienį minėti ruošiamasi gegužės 18 d., Muziejų naktį, nuo 13 iki 23 val. Renginio metu svečiai bus kviečiami pasinerti į gamtos ir kultūros šventę Ožkabaliuose.

Gausi renginių programa

Vienos dienos festivalyje lankytojų lauks platus pažintinių pramogų pasirinkimas – veiklų nestigs ir suaugusiesiems, ir šeimoms su vaikais.

Gamtos apsuptyje skleisis muzika. Svečių lauks Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ ir Jono Chockevičiaus muzikiniai pasirodymai, emocingas kanklininkės ir vokalistės Jausmės koncertas „Viskas ir nieko“. Vakarop sodybos kiemą apgaubs mistiški folktronikos garsai, kur susitiks du skirtingi muzikos pasauliai – muzikinį projektą „Dram bam burtai“ publikai pristatys tradicinės muzikos atlikėja smuikininkė Edita Gumauskaitė ir elektroninei muzikai atstovaujantis kompozitorius, prodiuseris, grupės „Happyendless“ narys Marius Narbutis.

Jono Basanavičiaus gimtinės edukatoriai kvies svečius į ekskursiją po Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną, kurios metu pristatys interaktyvų maršrutą. Gilinukų namelių maršrutas ypač turėtų patikti mažiesiems ąžuolyno lankytojams. Ištroškusieji saulės galės jungtis į ekskursiją dienos metu, o mistikos mėgėjai galės pasivaikščioti po Ąžuolyną sutemus. Norintys daugiau sužinoti apie Ąžuolyno išsaugojimą galės dalyvauti diskusijoje „Atgimimo ąžuolyno ateitis ir ąžuolų apsauga Lietuvoje“. Svečių lauks ir naujos lauko parodos „Iš avilio“ pristatymas Basanavičių sode.

Susipažinę su Ąžuolyno istorija ir grožiu, svečiai bus kviečiami pasistiprinti ir pasmaguriauti bendrame piknike. Visiems smaguriams bus siūloma Jono Basanavičiaus gimtinėje gaminamos gilių kavos degustacija.

Jaunųjų festivalio dalyvių lauks stalo žaidimų turnyras žaidimų kambaryje „Kalbantys ąžuolai“. Smalsuoliai galės ne tik smagiai pasivaržyti, bet ir sužinoti apie Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno fauną ir florą, susimąstyti apie žmogaus santykį su mišku, apie miško ekosistemą veikiančią klimato kaitą.

Naujas dokumentinis filmas „Ožkabalių ąžuolynas“

Festivalio svečiai turės išskirtinę progą pamatyti kovo 11 d. „Skalvijos“ kino centre pristatytą dokumentinį filmą „Ožkabalių ąžuolynas“ (rež. Rimantas Oičenka, Audrius Antanavičius) ir pabendrauti su filmo kūrėjais. Žiūrint filmą bus galima pajusti, kokia vienybės galia 1989 m. suvedė žmones iš visos Lietuvos per vėją ir šlapdribą pasodinti neįtikėtino dydžio – daugiau kaip 7000 medelių laisvės simbolį – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyną. Šiuo metu filmą „Ožkabalių ąžuolynas“ galima pamatyti tik Jono Basanavičiaus gimtinėje.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.