Lietuviška mada

Dizainerė Ramunė Piekautaitė: „metas pasirinkti nešlifuotą tobulumą“

By  | 

Praeitis, kuri yra mano istorija, gali būti suvokiama ir kaip negrąžinamas laikas, bet ir kaip taškas, nuo kurio atsispirdama šiuolaikinė miesto moteris pasitinka šiandieną ir rytojų. Ši idėja – tai naujausios dizainerės Ramunės Piekautaitės kolekcijos „Nešlifuotas tobulumas“ įkvėpimo šaltinis. Į vieną pynę supindama totalų modernizmą su genialiu retro, spalvas, medžiagas, aksesuarus, o net ir fotosesijas kūrėja pasirenka provokuojančias ir drąsinančias.

Nauja Ramunės Piekautaitės Rudens / Žiemos 2021 (FW 21/22) kolekcija „Nešlifuotas tobulumas“ sukonstruota iš lengvai tarpusavyje derinamų modelių, kurie suteikia laisvę susikurti išskirtinius variantus visam sezonui ir skatina drąsiai derinti skirtingas faktūras, raštus ir spalvas, leidžia kolekcijai individualiai prisitaikyti prie kiekvienos moters spintos. “Šis bendras kūrybinis procesas su įvairiausiomis klientėmis džiugina ir įkvepia kurti taip, kad rūbams patekus į moters gyvenimą, , ji yra visiškai laisva sukurti tai, kas išryškina būtent jos unikalumą ir individualumą,” – dalinasi drabužių dizainerė Ramunė Piekautaitė.

Spalvos naujausioje kolekcijoje siejasi su gamta: šiemet siūlomi monochrominiai šokolado, karamelės, chaki, alyvuogių spalvų modelių deriniai, kuriuos galima maloniai sulieti tarpusavyje arba sukurti kontrastus derinant su ryškiais žaliosios citrinos ir skaidriai žydrais akcentais. Taip dizainerė išlieka ištikima savo klasikiniam braižui, bet suteikia begalę erdvės improvizuoti.

Derindama skirtingas faktūras ir medžiagas, dizainerė Ramunė Piekautaitė naujai kolekcijai suteikia apgalvotą, tačiau pastangų nereikalaujantį vientisumą.Natūrali oda atsiskleidžia trumpuose, atviruose švarkeliuose ir sijonuose, čia saikingai žvilga vilna, ilgaplaukė alpaka ir storas vilnos bei šilko krepas. Taip aukštos kokybės vilnoniai ar odos kūriniai puikiai dera su šilko skarelėmis ar stilingais aksesuarais. Didelio populiarumo sulaukusi rankinė „ULA”, kartu su eko-odos pūstomis liemenėmis ar plačiomis kelnėmis, praturtins ir papildys bet kokį įvaizdį.

Dizainerė kolekcijai sukurti rėmėsi praeities elementais ne tik kaip įkvėpimo šaltiniu, bet ir kaip pradėties tašku tam, kas dar laukia. Šiai kolekcijai vizualizuoti Ramunė pasirinko provokuojančias fotosesijas, kurios “įkvėps merginas ir moteris drąsiems deriniams”, – tikisi dizainerė. Fotosesijose, kaip ir visoje kolekcijoje, dominuoja oda, saikingai žvilganti vilna, ilgaplaukė alpaka ir storas vilnos/ šilko krepas. Visi šie audiniai kolekciją padaro pritaikomą visoms progoms ir nuotaikoms, bei atspindi artėjančio sezono mados pasaulio tendencijas.

Fotosesijoms pasirinktos lokacijos skirtos parodyti rūbus neįprastoje aplinkoje, siekiant pašalinti visus veiksnius, galinčius turėti įtakos jų matymui, ir palikti atvirą erdvę kontrastams kurti ir apimti. Moterys, dėvinčios kolekcijos rūbus yra pagrindinė dėmesio trauka, kadangi Ramunės Piekautaitės tikslas ir vizija yra, kad moterys ir drabužiai papildytų ir išryškintų vieni kitus. Kolekcija atskleidžia klasikinį dizainerės braižą, tuo pačiu pritaikant jį metų laikui, kai viskas grįžta į savo vietas ir vėl atranda savo tvarką, rutiną.

Ramunė Piekautaitė – lietuvių drabužių kūrėja, mados pasaulyje veikianti nuo 1997 metų. Ji yra sukūrusi daugiau kaip pusę šimto kolekcijų. Dizainerės kūrinius galima įsigyti internetu ramunepiekautaite.com ir parduotuvėse Vilniuje, Kaune ir Druskininkuose.

Teksto autorius: Ditė Pauliukaitė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas.